img
Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł

Blog Maxsote

Rozpowszechnienie się smartfonów i innych urządzeń mobilnych sprawiło, że pojawił się nowy kanał dystrybucji przekazu marketingowego. Obecnie trafia on do potencjalnego konsumenta w każdym czasie i miejscu. Urządzenia mobilne uruchomiły potężny rynek, bowiem tworzą go niemal cztery miliardy osób – użytkowników tych urządzeń.

czytaj całość »

Gdyby ktoś Cię zapytał, jaki jest Twój ulubiony sklep internetowy, prawdopodobnie w Twojej głowie pojawiłby się obraz danej witryny – jej układ, kolory i Twoje ulubione szczegóły.

czytaj całość »

Media społecznościowe są dla nas codzienną formą przekazywania informacji i kontaktowania się z naszymi znajomymi. To łatwe w użyciu platformy, które w szybki sposób pozwalają na łączenie się z ludźmi na całym świecie.

czytaj całość »

Serwisy aukcyjne, na których możemy sprzedać wszystko w dowolnej cenie, były (ale już nie są) wspaniałym sposobem na sprzedaż swoich produktów kilkanaście lat temu. Dlaczego?

czytaj całość »

Rozpoczął się maj, co oznacza wejście w życie nowej ustawy, która dotyczy wszystkich przedsiębiorców, firm i organizacji zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i tych, które działają na kilku kontynentach i które przechowują wszelkiego rodzaju dane. Piszemy o RODO, bo dotyczy ona każdego sklepu internetowego – wszystkie zarządzają bowiem danymi. Oto czym dokładnie jest RODO, o czym mówi i jak przygotować się do zmian, które zostaną wprowadzone w maju 2018 roku.

czytaj całość »

Specjaliści Google’a ogłosili, że poszczególne procesory przechowujące nasze dane są szczególnie wrażliwe na ataki, którym nadano już nazwy – Meltdown i Spectre. Wiadomość jest szczególnie istotna dla tych, którzy prowadzą sklepy internetowe, bo przecież znajdują się one właśnie na serwerach.

czytaj całość »

Każdy profesjonalny projektant witryn i sklepów internetowych doskonale wie, że dobrze „uszyta” grafika jest bardzo ważnym elementem do wybicia się wśród konkurencji. Będąc właścicielem biznesu działającego w sieci, nie zawsze jesteś w stanie być na bieżąco z aktualnymi...

czytaj całość »

Jedną z pierwszych i najważniejszych decyzji przy tworzeniu sklepu internetowego, jest wybór systemu na którym sklep będzie działał. Rynek systemów dla e-commerce jest bardzo rozbudowany, umożliwiając znalezienie silnika, pasującego do specyfiki niemalże każdego sklepu.

czytaj całość »

Czy sama reklama wystarczy? Czy użytkownik szukający produktu w google jest w stanie odnaleźć nasz sklep i złożyć zamówienie właśnie u nas? Z pomocą przychodzi nam omawiane SEO lub inaczej pozycjonowanie. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby nasz sklep lub strona internetowa wzbudziły zainteresowanie internautów.

czytaj całość »

W chwili obecnej na całym świecie przeciętna firma warunkuje swoje istnienie od działania przynajmniej kilku aplikacji internetowych lub desktopowych. Pomijam fakt, że wszyscy pracownicy przeciętnej firmy mają laptopy i telefony z wieloma programami, bez których efektywna praca byłaby niemożliwa.

czytaj całość »

Chcąc uruchomić sklep internetowy Prestashop, należy wcześniej dokonać wyboru właściwego serwera (hostingu). Oferta tego typu rozwiązań dostępnych na rynku jest obecnie bardzo bogata i dość różnorodna. Nieodpowiedni serwer może przysporzyć wiele problemów. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez firmy i znaleźć taki hosting, który sprawi, że nasz sklep internetowy będzie działał bez zarzutu.

czytaj całość »

Żyjemy w Europie, gdzie co czwarty z nas przynajmniej raz w tygodniu przeprowadza udany zakup przez internet, a co drugi robi to co najmniej raz w miesiącu. Czasy kiedy musieliśmy stać w kilkugodzinnych kolejkach tylko po to, aby dowiedzieć się, że została litrowa butelka octu już dawno za nami. Żyjemy w erze konsumpcjonizmu, gdzie na pólkach sklepowych nie ma mowy o jakimkolwiek braku towaru. Dziś to, czy towar zostanie sprzedany zależy tylko od Ciebie drogi sprzedawco. Codzienna walka o kolejnych klientów nie jest łatwa, ale nie musisz się bać. Na placu boju nie jesteś sam. W artykule zamieszczę najwartościowsze informacje, jakie pomogą Ci zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie internetowym. Gotowy na zmiany? Let’s go!

czytaj całość »

W internecie znajdziemy mnóstwo ofert hostingu a firmy prześcigają się w kreowaniu pompatycznych haseł mających na celu przekonanie się do ich usług. Na czym więc polega różnica pomiędzy serwerem wpółdzielonym, serwerem VPS a serwerem dedykowanym? Czy odczujemy różnicę w szybkości działania my jako administratorzy sklepu lub nasi klienci, użytkownicy sklepu? Czy warto inwestować od razu w najbardziej wydajne rozwiązania?

czytaj całość »

Jeżeli jesteś posiadaczem wielkiej witryny internetowej, która zaczyna przyciągać wielu odwiedzających, prawdopodobnie zaczynasz się zastanawiać nad możliwymi zaletami uaktualnienia Twojego obecnego rozwiązania do całkiem nowego planu hostingowego. Dla wielu firm ta kwestia sprowadza się do dwóch wyborów: VPS (Virtual Private Server) lub dedykowanego hostingu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które często oscylują wokół tytułowego tematu oraz dokonamy analizy, dzięki której będziesz w stanie wybrać odpowiedni plan dla swojego przedsięwzięcia internetowego.

czytaj całość »

Europejczycy są zdecydowanie mocno aktywni w strefie e-commerce. Jeden na czterech mieszkańców Europy, dokonuje zakupów w Internecie co najmniej raz w tygodniu, podczas gdy 60% robi to raz w miesiącu. 6% z nich kupuje w sieci codziennie.

czytaj całość »

Sklepy internetowe potrafią stanowić dość rozbudowane platformy do sprzedaży produktów i usług, które przy niewłaściwie dobranym hostingu mogą sprawić wiele problemów. Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki hosting będzie najlepszy dla sklepu internetowego, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, w tym między innymi szybkość działania sklepu, prędkość wczytywania strony, pojemność oraz transfer.

czytaj całość »

Oferowane przez nas serwery oraz skalowalność platform dedykowanych zapewniają możliwość nieprzerwanej obsługi zarówno w przypadku rozwoju liniowego, jak również nagłych skoków popularności doświadczanych przez wymagające projekty internetowe. Rozwiązania, które proponujemy w obszarze usług serwerów dedykowanych, to oferta przeznaczona dla każdego, bez względu na to, jaki posiada poziom wiedzy odnośnie sieciowych systemów operacyjnych. 

czytaj całość »
Zapisz się do newslettera, a otrzymasz od nas kupon o wartości 100zł!
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl