Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł
Trzy kroki przed konkurencją – czyli krótki traktat o Rich Snippets

Pewnie wiele razy przeglądałeś sklepy Twojej konkurencji przy użyciu przeglądarki Google. Podczas takiego rekonesansu, wśród nielicznych mogłeś natknąć się na dodatkowe informacje takie jak nazwa, zdjęcie, marka, opis, dostępność, cena i ocena danego produktu. Zastanawiałeś się, skąd one się wzięły? W jaki sposób konkurencja wyświetliła takie informacje? Wszystko to i wiele więcej to zasługa tzw. Rich Snippets, po polsku - Fragmenty Rozszerzone.

 

Nie wiem co to, ale się dowiem!

 

Rich Snippets to właśnie rozszerzone opisy stron/sklepów internetowych. Elementami składowymi Fragmentów Rozszerzonych prócz podstawowych, czyli tytułu i opisu są np. dostępność, stan produktu, liczba opinii, średnia ocena użytkowników, zdjęcia. Za ich wyświetlenie w przeglądarce Google odpowiadają dane strukturalne, które muszą zostać zaimplementowane w kodzie sklepu przez wykwalifikowaną osobę.

 

Wspaniale, ale w czym mi to pomoże?

  

Po pierwsze, dzięki Rich Snippets już z poziomu wyszukiwarki Google możesz zachęcić klientów niską ceną bądź wysoką oceną. Sklepy internetowe, które korzystają z Fragmentów Rozszerzonych, już w ciągu kilku dni zauważają zwiększoną konwersję oraz klikalność. Jedną z największych zalet umieszczenia rozszerzonych opisów jest wyróżniony wygląd w wynikach wyszukiwania.

 

Po drugie odpowiednio dobrane ustawienia mikrodanych będą miały istotny wpływ na pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarce Google. Im lepsze dane przekazane wyszukiwarce, tym lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania. Im wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, tym większa popularność. Im większa popularność, tym więcej zapytań/zamówień, a co za tym idzie? 

Właśnie - większe zyski : ) 

 

Chcę to mieć!

 

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiednie ustawienia Rich Snippets oraz zaimplementujemy je za Ciebie. Podaj nam link do sklepu, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 100 zł rabatu (dla zamówień powyżej 500 zł netto) lub aplikację na miesiąc gratis! Sprawdź szczegóły...
© Copyright 2021 MAXSOTE.pl All rights reserved.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl