Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł

Krótki wstęp o e-commerce w Polsce

Branża e-commerce stale się rozwija. Odsetek internautów kupujących przez internet z roku na rok rośnie i w 2019 wyniósł 62%. To więcej niż rok wcześniej, gdzie wskaźnik ten oscylował w okolicach 56%. W Polsce liczba internautów to aż 27 miliona ludzi, w związku z czym założenie sklepu internetowego jest sensownym pomysłem na rozpoczęcie własnego biznesu, zarówno jako dodatkowe źródło dochodów jak i główne.

Czy założenie sklepu internetowego to trudny proces?

Założenie sklepu internetowego w dobie coraz lepszych rozwiązań technologicznych wymaga poświęcenia dosłownie kilku chwil. W Maxsote proponujemy klientom oprogramowanie Shoper, które jest liderem w naszym kraju. Wystarczy skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy, wybrać 1 z 4 pakietów i otrzymujesz gotowy wstępnie skonfigurowany sklep, dzięki któremu od razu możesz prowadzić sprzedaż. Sklep Shoper jest również zintegrowany z popularnymi serwisami jak Ceneo, Allegro oraz z najbardziej popularnymi firmami kurierskimi takimi jak DPD czy Inpost.
loga_maxsote
img

Ile kosztuje prowadzenie sklepu internetowego?

Na rynku dostępne są zarówno rozwiązania darmowe jak i komercyjne. Darmowe rozwiązania wymagają do działania serwera, który musisz wykupić w firmie hostingowej lub u resellera danego oprogramowania. Alternatywą są rozwiązania abonamentowe, zyskujące w Polsce ogromną popularność. Takie rozwiązania są nazywane SAAS (Software As A Service). W takim przypadku nie musisz martwić się o własny hosting, ponieważ to producent oprogramowania je zapewnia w zamian za miesięczny abonament. Oprogramowanie Shoper można w takim modelu mieć już za 32zł netto miesięcznie. Wykupując abonament otrzymujesz asystę techniczną i w razie pytań lub problemów możesz skonsultować się z obsługą techniczną.

Decydując się na darmowe rozwiązanie musisz liczyć się z tym, że w przypadku wystąpienia błędu lub usterki w sklepie musisz rozwiązać problem samodzielnie lub skorzystać z usług agencji internetowych. Bardzo często darmowe oprogramowanie może być droższe w utrzymaniu niż rozwiązanie komercyjne. Wiąże się to z kwestią utrzymania serwera, naprawianiem błędów we własnym zakresie, wdrażaniem kosztownych rozwiązań integrujących sklep z niektórymi przewoźnikami, porównywarkami cen i innymi zewnętrznymi serwisami.

Co z grafiką sklepu, jak do tego podejść?

Szata graficzna to niewątpliwie istotny element każdego sklepu internetowego. Na rynku są dostępne rozwiązania indywidualne oraz gotowe szablony, które instaluje się szybko. W Maxsote oferujemy wszystkie te usługi. Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, najlepszym wyborem będzie gotowy szablon, gdyż jest to rozwiązanie ekonomiczne i szybkie we wdrożeniu. Na projekt indywidualny składa się wieloetapowy proces, związany z analizą Twoich oczekiwań, projektem wstępnym, rozwojem tego projektu oraz wdrożeniem projektu w kod oprogramowania. Takie podejście jest również bardziej kosztowne i są to kwoty zaczynające się od 3000zł netto wzwyż w zależności od Twoich wymagań.
img

Uwagi końcowe

W początkowej fazie sklepu nie trzeba dużych nakładów finansowych aby rozpocząć sprzedaż. W miarę rozwoju Twojego biznesu będziesz potrzebował więcej indywidualnych rozwiązań, które poprawią sprzedaż i zwiększą obroty. W początkowej fazie najlepiej skupić się na tworzeniu porządnej treści. Dobre opisy, zdjęcia produktów i przejrzystość grafiki to podstawa udanego sklepu internetowego. Korzystaj z usług doświadczonych firm, które są już na rynku odpowiednio długo i są w stanie zwrócić uwagę na odpowiednie elementy, które faktycznie zwiększają konwersję i wpływają pozytywnie na odbiór przez klientów.

Chcę skorzystać z oferty Maxsote, co mam zrobić?

Skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą tak szybko jak to możliwe i przeprowadzi przez cały proces zakładania sklepu. Jeśli pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości z Twojej strony, napewno odpowiemy na wszystkie.
Zapisz się do newslettera i otrzymaj 100 zł rabatu (dla zamówień powyżej 500 zł netto) lub aplikację na miesiąc gratis! Sprawdź szczegóły...
© Copyright 2022 MAXSOTE.pl All rights reserved.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl