Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł
Grafika sklepów internetowych

Gdyby ktoś Cię zapytał, jaki jest Twój ulubiony sklep internetowy, prawdopodobnie w Twojej głowie pojawiłby się obraz danej witryny – jej układ, kolory i Twoje ulubione szczegóły. Właśnie dlatego grafika sklepów internetowych jest tak ważnym ich elementem – staje się ona wizytówką całej Twojej działalności. Nie zapominajmy, że wielu z nas jest wzrokowcami, a ciągły brak czasu sprawia, że oglądanie obrazów jest łatwiejsze i szybsze niż czytanie. Jest to wyzwanie dla dzisiejszych grafików, którzy stają na głowie, żeby ich szablony graficzne do sklepu były oryginalne i żeby pozostawały w pamięci. Nie zawsze pamiętamy o tym, jak ważna dla sklepu internetowego jest grafika, a warto trzymać rękę na pulsie i postarać się, aby była ona ciekawa i na wysokim poziomie. Jeśli chcesz pochylić się nad kwestią grafiki do swojej witryny, podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę.

 

Grafika, a sklep internetowy

Dlaczego wizualny aspekt sklepu internetowego jest tak ważny? Jednym z powodów jest pierwsze wrażenie, które robi odkryta przed chwilą strona. To od niego zależy czy użytkownik będzie dalej eksplorował daną witrynę, czy nie. Właśnie dlatego należy postarać się, aby była ona estetycznie ładna i uporządkowana. Pod tym kryje się wiele aspektów, ale o tym później. Pierwszym krokiem jest zatem przyciągnięcie klienta i wybranie takiej grafiki, która skłoni go do dalszego przeglądania strony. Druga funkcja grafiki strony to funkcja reprezentacyjna, która wymaga ciekawych rozwiązań i smaczków. Mają one za zadanie pokazywać klientowi, że ma do czynienia z profesjonalną firmą, która dba o swój wizerunek i ma pomysł na to, jak chce się prezentować online. Co więcej, grafika indywidualna do sklepu internetowego jest narzędziem, które pomoże Ci się wyróżnić spośród innych sklepów. To ona odpowiada za wizerunek Twojej działalności, dlatego możesz zawrzeć w niej coś, co będzie wpadało w oko i ciekawie reprezentowało Twoje produkty i profil marki.

Szablony graficzne do sklepu są pewnego rodzaju przewodnikami – ich zadaniem jest ułatwić Ci znalezienie na stronie tego, czego potrzebujesz. Powinny być przejrzyste i intuicyjne, tak aby każdy użytkownik mógł łatwo poruszać się po witrynie. Ważne jest podzielenie wszystkich informacji i produktów na kategorie, co usprawnia poszukiwania. Warto wybrać również taki szablon, którego kolory odpowiednio współgrają, aby nie zmęczyć klienta nadmiarem wyrazistych bodźców.

 

Jak wybrać szablon do sklepu internetowego?

Trudno jest mówić o jednym konkretnym trendzie w świecie grafiki komputerowej, bo przecież non stop pojawiają się nowe pomysły i możliwości. My powiemy o kilku ciekawych projektach, które pokażą Ci zarys stosowanych rozwiązań w witrynach sklepów internetowych. Zanim zaczniesz wybierać swój wymarzony szablon, warto zastanowić się, jakie ma on mieć cechy. Jest to bezpośrednio związane z tym, jakie produkty sprzedajesz w swoim sklepie. Czy są to artykuły adresowane do poważnych firm, klientów biznesowych czy też są one związane z rozrywką i czasem wolnym, a tym samym są artykułami nieformalnymi? Czy kolory i rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie ma być subtelne, czy też barwne i wyraziste? Sklep z częściami samochodowymi z pewnością będzie różnił się kolorystycznie od kwiaciarni wysyłkowej czy sklepu ze sprzętem sportowym. Co więcej, osoby poszukujące pięknych ozdób do aranżacji wnętrz prawdopodobnie oczekują, że sklep, który je sprzedaje, będzie ciekawie zaprojektowany i estetycznie ładny. Z kolei chcąc kupić odpowiednią farbę do pomalowania mieszkania, klient może zwrócić mniejszą uwagę na nieprzeciętny design strony sklepu.

Niebanalne szablony graficzne do sklepu wcale nie muszą być nieczytelnymi pułapkami. Oryginalność niekoniecznie oznacza przerost formy nad treścią i graficy dobrze o tym wiedzą. Jeśli chciałoby się wyróżnić jedną wspólną cechę większości proponowanych dzisiaj szablonów, jest nią prostota. Jeśli kiedyś przepych był drogą do zainteresowania klienta, dzisiaj nie o to chodzi. Grafika minimalistyczna zazwyczaj prezentuje na stronie startowej jedno zdjęcie czy logo, obok którego znajduje się delikatny panel prowadzący do podstron. Taka strona główna sprawia, że użytkownik nie zostaje pobudzony nachalnymi elementami pojawiającymi się w czasie przewijania czy z każdym kliknięciem myszki i tym samym czuje się na stronie spokojnie i swobodnie. Wielbiciele niesymetrycznych projektów mogą zdecydować się na kilka zdjęć lekko na siebie nachodzących lub na jedno zdjęcie podzielone na kilka części, które nieregularnie ze sobą sąsiadują. Całą stronę główną uzupełniają odnośniki do profilów sklepu na portalach społecznościowych.

Podsumowując, indywidualny szablon na stronę sklepu internetowego jest bardzo ważną częścią prowadzenia działalności w sieci. Odpowiednio dobrana grafika to wizytówka Twojej działalności, która odpowiada za pierwsze wrażenie. Pamiętaj, że przyjemne obcowanie z ciekawą grafiką prowadzi do pozytywnego nastawienia względem Twojego sklepu, a to oznacza większe prawdopodobieństwo zakupów. Zadbaj o swoją wizytówkę w taki sposób, żeby pozostać w pamięci klientów odwiedzających Twoją stronę.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 100 zł rabatu (dla zamówień powyżej 500 zł netto) lub aplikację na miesiąc gratis! Sprawdź szczegóły...
© Copyright 2021 MAXSOTE.pl All rights reserved.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl