img
Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł
Najlepszy hosting dla sklepu internetowego

Sklepy internetowe potrafią stanowić dość rozbudowane platformy do sprzedaży produktów i usług, które przy niewłaściwie dobranym hostingu mogą sprawić wiele problemów. Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki hosting będzie najlepszy dla sklepu internetowego, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, w tym między innymi szybkość działania sklepu, prędkość wczytywania strony, pojemność oraz transfer. Jeśli poszukujesz odpowiedniego miejsca do założenia sklepu internetowego bądź witryny dla swojej firmy, przedstawiamy przegląd wybranych ofert serwerów, dzięki którym wybór hostingu może być łatwiejszy. Przeanalizowaliśmy różne propozycje, skierowane zarówno do prężnie działających przedsiębiorstw na rynku, jak i do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzedażą za pośrednictwem sieci.

Hosting współdzielony, dedykowany oraz wirtualne serwery prywatne

Chcąc znaleźć odpowiedni hosting dla sklepu internetowego bądź firmowej strony www, który będzie posiadał właściwą przestrzeń dyskową i moc obliczeniową, by zapewnić witrynie niezakłócone i szybkie działanie, możemy wybierać spośród następujących rodzajów serwerów:

- serwer współdzielony,
- serwer dedykowany,
- wirtualny serwer prywatny (VPS).

Osoby, które dopiero rozpoczynają działalność i właściciele niedużych sklepów internetowych mogą bez obaw wybrać niedrogi hosting współdzielony, natomiast dla witryn o średnim i dużym natężeniu ruchu najlepiej sprawdzą się serwery dedykowane oraz VPS, które można dostosowywać do indywidualnych wymagań konkretnego projektu. Hosting współdzielony, na chwilę obecną, stanowi jedną z podstawowych usług hostingowych dla małych oraz średnich firm. W ramach tego typu serwera klient otrzymuje miejsce na stronę internetową z możliwością zarejestrowania wybranej domeny i skrzynki poczty elektronicznej dla wszystkich pracowników przedsiębiorstwa.

Serwer dedykowany to usługa, która polega na wynajęciu fizycznego serwera, dostarczonego oraz obsługiwanego przez dostawcę hostingu. W tym przypadku zasoby serwera są przekazywane do wyłączonej dyspozycji klienta, który przejmuje pełną kontrolę nad urządzeniem (otrzymuje m.in. dostęp do konta administracyjnego Root, z możliwością przeprowadzenia instalacji dowolnie wybranego systemu, oprogramowania oraz bibliotek). Jest to jedna z najdroższych opcji hostingowych, gdyż ceny serwerów dedykowanych kształtują się w granicach 300-2000 zł miesięcznie. Wirtualne serwery prywatne VPS to natomiast rozwiązania, które łączą w sobie cechy serwerów współdzielonych z wynajmem hostingu dedykowanego. To, co je wyróżnia, to stosunkowo niska cena, gwarantowane zasoby oraz możliwość zainstalowania własnego oprogramowania. Wirtualne serwery prywatne korzystają z nowoczesnej technologii wirtualizacji, w której zasoby fizycznego serwera są rozdzielane na kilka mniejszych maszyn wirtualnych.

Przykładowe oferty hostingu

W ostatnim czasie ciekawą ofertą hostingową może poszczycić się nazwa.pl. Oferuje przede wszystkim serwery dedykowane (cena promocyjna już od 202 złotych miesięcznie) oraz VPS (od 20 złotych miesięcznie w promocji). Serwery dedykowane pozwalają otrzymać całą maszynę na wyłączność i zapomnieć o jakichkolwiek ograniczeniach. W skład usługi wchodzi pełen dostęp Root, szybki i wydajny dysk SSD oraz serwerowe podzespoły. Z kolei w ramach hostingu VPS klienci mogą liczyć na nawet 100 GB przestrzeni dyskowej, możliwość założenia kilkudziesięciu kont poczty elektronicznej oraz nielimitowany transfer danych. To atrakcyjna propozycja dla małych sklepów internetowych oraz osób, które chcą założyć witrynę dla swojej firmy. Dobry hosting dla sklepów internetowych można również znaleźć w ofercie AZ.pl. Oferta tego dostawcy obejmuje kilka różnych planów hostingowych: hosting Smart za 307,50 zł, hosting Komfort za 615 zł oraz hosting Pro za 922,50 zł (ceny brutto). Klienci AZ.pl mogą liczyć na panel Plesk do każdego serwera VPS już od 12 złotych miesięcznie, który posiada intuicyjny interfejs użytkownika, zapewniając wyjątkowo łatwe zarządzanie hostingiem. Atrakcyjną ofertę hostingu dla sklepów internetowych przygotowała także firma Home.pl. Linia profesjonalnych serwerów dedykowanych tego dostawcy obejmuje cztery plany hostingowe, a najtańszy można nabyć za 123 zł brutto miesięcznie. Oferowane pakiety wyróżnia od 8 do 32 GB danych, konsola KVM oraz jeden adres IPV4 (dodatkowe adresy wiążą się z opłatą 10 zł miesięcznie). Nabywając serwer w Zenbox.pl klienci mogą liczyć na nieograniczone miejsce na swoje pliki i strony, nielimitowany transfer danych, a także na możliwość założenia dowolnej liczby skrzynek poczty oraz baz danych. Co więcej, dostawca proponuje w pełni darmowy, 100% pewny 14-dniowy okres testowy dla każdego z oferowanych kont oraz możliwość z jego rezygnacji w dowolnym momencie. W przeciwieństwie do tradycyjnego hostingu, w Zenbox.pl płaci się za liczbę unikalnych użytkowników, którzy odwiedzają stronę, a nie za miejsce, które zajmuje. Ceny brutto pakietów dostępnych w Zenbox.pl kształtują się w granicach od 150 zł do 700 zł za rok.


Firma Maxsote oferuje główne serwery VPS, gdyż z powodów technicznych są znacznie lepsze do oprogramowania sklepu internetowego niż usługa hostingu współdzielonego. Najtańszy serwer VPS można nabyć w atrakcyjnej cenie 45,51zł brutto miesięcznie. Już w najniższym pakiecie otrzymujemy 20GB pojemności SSD, panel zarządzania DirectAdmin, pomoc i obsługę dostępną 24h 7 dni w tygodniu. Najwyższy pakiet to Serwer dedykowany MAX, w którym otrzymujemy 32GB pamięci RAM oraz dysk 500GB SSD połączony w RAID w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa danych. Ofertę Maxsote wyróżnia autorski system wewnętrznego monitorowania stanu serwerów, dzięki czemu wszelkie problemy infrastruktury są automatycznie wychwytywane.

Chmura jako ciekawa alternatywa dla hostingu

W kontekście usług hostingowych warto też zwrócić uwagę na chmurę obliczeniową. Istnieją różne jej rodzaje, ale najlepszą alternatywę dla serwerów VPS oraz dedykowanych, stanowi model IaaS. W tym modelu usługi świadczą m.in. tacy dostawcy, jak Amazon EC2, Microsoft Azure oraz polskie przedsiębiorstwo Oktawave. W ramach oferty Iaas klient zostaje wyposażony w wirtualizację zasobów sprzętowych, na których może zainstalować własne środowisko oraz niezbędne oprogramowanie.  Oktawave oddaje w ręce użytkowników najnowszej generacji chmurę z certyfikatem bezpieczeństwa ISO/IEC 27001. Oferowana usługa pozwala w łatwy sposób wykorzystać zasoby chmury obliczeniowej do stworzenia i rozwoju skalowanych serwisów, aplikacji internetowych, systemów dedykowanych oraz gier online. Intuicyjny interfejs webowy umożliwia tworzenie izolowanych sieci prywatnych oraz pozwala na uruchamianie różnorodnych instancji serwerowych w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund. Dodatkowo, klient zyskuje pełną kontrolę nad zasobami obliczeniowymi, włączając w to wielopoziomowy system do przechowywania danych i nowatorskie mechanizmy autoskalingu pojedynczych instancji bądź całych grup.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz od nas kupon o wartości 100zł!
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl