img
  • FLASHSALE
Licznik kwoty do darmowej wysyłki
187,72 zł 247,00 zł
DO NATĘPNEJ PROMOCJI FLASHSALE POZOSTAŁO:
0Godz0Min0Sek
?
FLASHSALE - co to jest?
W pełni automatyczna modyfikacja ustawiająca wybrane produkty do szybkiej kilkugodzinnej promocji
Jesteś zainteresowany? Kliknij.
Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł
Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany jest określany jako odrębna, fizyczna jednostka komputerowa, która pełni rolę serwera dla jednego klienta. W odróżnieniu od serwerów współdzielonych, na serwerze dedykowanym mogą znajdować się usługi dla jednego użytkownika, takie jak poczta e-mail czy serwisy internetowe, które korzystają z maksymalnej ilości zasobów sprzętowych, jakie są dostępne na danym serwerze dedykowanym.

Serwer dedykowany to nic innego, jak komputer, który jest przez cały czas podpięty do sieci internetowej. Tego typu serwery pracują zazwyczaj w specjalnych szafach znajdujących się w serwerowniach. Klienci mogą wykorzystywać 100% zasobów tych maszyn, czyli całą powierzchnię dyskową, RAM, a także moc obliczeniową procesora. Wyłączne użytkowanie z zasobów całego serwera dedykowanego gwarantuje użytkownikowi swobodę działania oraz stosunkowo duże możliwości rozwoju.

W jaki sposób są udostępniane serwery dedykowane?

Serwery dedykowane są udostępniane przez dostawców w dwóch następujących opcjach: - serwer dedykowany zarządzany (admin), w którym użytkownik ma dostęp do panelu administracyjnego poprzez który samodzielnie zarządza zasobami wydzierżawionego serwera, domenami, pocztą elektroniczną oraz kontami FTP (z reguły w tego typu serwerach klient może liczyć na obsługę techniczną hostingodawcy); - serwer dedykowany Root, w którym użytkownik zyskuje dostęp do tzw. konta Root, pozwalającego  na przejęcie pełnej kontroli nad urządzeniem – w tego rodzaju opcji klient przeprowadza konfigurację maszyny według indywidualnych preferencji, a także samodzielnie instaluje niezbędne oprogramowanie (m.in. panel do administrowania).

Serwery dla najbardziej wymagających klientów

Oferowane przez nas serwery oraz skalowalność platform dedykowanych zapewniają możliwość nieprzerwanej obsługi zarówno w przypadku rozwoju liniowego, jak również nagłych skoków popularności doświadczanych przez wymagające projekty internetowe. Rozwiązania, które proponujemy w obszarze usług serwerów dedykowanych, to oferta przeznaczona dla każdego, bez względu na to, jaki posiada poziom wiedzy odnośnie sieciowych systemów operacyjnych.  Nasze serwery dedykowane doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które chcą samodzielnie administrować oraz zarządzać zasobami znajdującymi się na serwerze. Tego typu rozwiązania zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i są w stanie obsłużyć nawet skomplikowane serwisy internetowe. Są dedykowane w szczególności wszystkim tym klientom, dla których serwer wirtualny bądź zwyczajny hosting stanowią niewystarczające rozwiązania.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz od nas kupon o wartości 100zł!
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl