Pakiet startowy Maxsote
2 039,00 zł
Allegro a rynek e-commerce

Nadchodzące zmiany w allegro, a rynek e-commerce

Serwisy aukcyjne, na których możemy sprzedać wszystko w dowolnej cenie, były wspaniałym sposobem na sprzedaż swoich produktów kilkanaście lat temu. Dlaczego? Powodem była rozwijająca się wtedy dopiero branża e-commerce. Dzisiaj nie jest to dobra alternatywa dla tych, którzy sprzedają swoje produkty w Internecie z wielu powodów. W czasie, kiedy Allegro wprowadza nowe zasady dla swoich użytkowników, my piszemy o tym, dlaczego własny sklep internetowy jest najlepszym wyborem dla sprzedawców.

 

Profesjonalny sklep to zaufanie klienta

Jak pisaliśmy we wstępie, istnieją liczne powody, dla których sklepy internetowe są lepszą alternatywą dla sprzedawców niż serwisy, przez które często sprzedają oni swoje produkty. Głównym powodem jest to, że każdy przedsiębiorca ma dzisiaj możliwość posiadania swojego własnego sklepu internetowego, a tym samym wyróżnienia się na rynku. Kiedy kupujemy wybrany przedmiot u losowego sprzedawcy, zazwyczaj nie zwracamy dużej uwagi na to, jaka to firma, jaką ofertą może się pochwalić czy jakie ma doświadczenie. Interesują nas wyłącznie pozytywne opinie poprzednich kupujących i potrzebne informacje o produkcie. Po pomyślnym zakończeniu transakcji i otrzymaniu towaru nie pamiętamy jak nazywała się firma i istnieją niewielkie szanse, że przypomnimy sobie o niej w razie potrzeby podobnych zakupów.

Jeśli użytkownik nie pamięta informacji o sklepie, w którym zrobił zakupy, nie będzie w stanie go nikomu polecić. Nie zyskujemy więc nowych klientów. Ci, którzy kupują u nas to przypadkowi użytkownicy poszukujący pojedynczych produktów. W ten sposób nie jesteśmy firmą kojarzoną, znaną z danej oferty. Natomiast posiadając sklep internetowy, tworzymy swoją indywidualną markę, nie jesteśmy wyłącznie jednym ze sprzedających na danej aukcji. Klienci wchodzą na stronę naszego sklepu, mają dostęp do asortymentu i automatycznie formułują opinię o sklepie. Profesjonalny sklep internetowy, który posiada podstawowe dane o firmie, czytelnie przedstawioną ofertę oraz pięknie wykonaną witrynę natychmiast zapisuje się w pamięci jako godny zaufania i na wysokim poziomie.

Własny sklep to swoboda działań

Niezwykle ważnym elementem prowadzenia swojej działalności jest wolność działań, czyli możliwość kierowania naszym biznesem tak, jak chcemy. Sprzedawanie swoich produktów na takich witrynach jak allegro, wiąże się z podporządkowaniem jego zasadom i dzieleniem ważnymi dla nas danymi, które są dalej przetwarzane, lecz nie jesteśmy w stanie kontrolować tego procesu w pełni. Narzucane przez dany portal zasady najczęściej ograniczają daną firmę oraz sprawiają, że nasz profil jest podobny do profili pozostałych sprzedawców. Wiąże się z to z wieloma utrudnieniami. Po pierwsze, serwisy aukcyjne na bieżąco wprowadzają nowe zasady korzystania z ich stron i zmieniają liczne ustawienia. Jesteśmy wtedy zmuszeni do dostosowania się do nich. Często tracimy czas na umieszczanie istniejących już informacji w nowych miejscach, a także upewnianie się, że nowa polityka serwisu nam odpowiada.

Posiadanie sklepu internetowego oznacza, że zasady wyznaczamy sami i czuwamy nad naszymi danymi. Sklepy internetowe przygotowywane są przez specjalistów, którzy zaprojektują nam taki sklep, o jakim marzymy i jaki jest nam potrzebny. Zależnie od tego, w jaki sposób chcemy prezentować się naszym klientom i co chcemy zawrzeć na stronie naszego sklepu, liczne dodatki do sklepu internetowego dadzą nam gwarancję czytelnego i profesjonalnego miejsca w sieci i pamięci klientów. Indywidualny sklep internetowy daje nam także inne liczne zalety. Posiadając własną witrynę jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jakie są gusta i oczekiwania naszych klientów dzięki danym konwersji. Oznacza ona, że działania klientów na naszej stronie są zapisywane i dzięki temu wiemy które produkty cieszą się powodzeniem oraz który produkt warto zaproponować poszczególnym użytkownikom.

 

Własny sklep internetowy to przyszłość każdej firmy. Dzięki niemu jesteśmy bliżej klientów, którzy mogą się szybko z nami skontaktować i których potrzeby jesteśmy w stanie łatwo sprawdzić. Dzięki temu nasz biznes się rozwija, zarabiamy pieniądze i budujemy markę oraz pozyskujemy zaufanie i sympatię klientów do naszych usług i produktów. Prowadząc sklep internetowy, nie jesteśmy ograniczani żadnymi zasadami i zyskujemy niezmierzone możliwości.  

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 100 zł rabatu (dla zamówień powyżej 500 zł netto) lub aplikację na miesiąc gratis! Sprawdź szczegóły...
© Copyright 2021 MAXSOTE.pl All rights reserved.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl